Energooszczędne okna

Domy Przyszłości zasługują na rozwiązania jutra. Energooszczędne okna OknoPlus wykorzystane w projekcie nowoczesnego osiedla domów od HausWerk.

Ekologiczny, ekonomiczny, ciepły, bezpieczny, a do tego wpisujący się w najnowsze trendy architektoniczne – brzmi jak fantazja lub dom dostępny tylko na kartach katalogów? Nic bardziej mylnego. W otuleniu zieleni, w cieniu polskiej stolicy królów powstaje kameralne osiedle Domów Przyszłości. Nazwa zobowiązuje, jego generalny wykonawca do współpracy zaprosił producenta okien, który o energooszczędności, jakości oraz innowacjach wie naprawdę wszystko. Tak na placu budowy osiedla domów prefabrykowanych od HausWerk zagościły rozwiązania OknoPlus.

Budowa „zdrowych budynków”, w których spędzamy znakomitą część naszego życia, to nie chwilowy trend czy przelotna moda. Dziś podejmując decyzje konstrukcyjno-projektowe oraz wybierając technologie tworzące nasze miejsce do życia, stawiamy na rozwiązania, dzięki którym zyska nie tylko człowiek, ale również planeta. Wszystko w służbie tego, by dbać o nasz dobrostan, zdrowie, budżet, a także… dobro przyszłych pokoleń. Nie dziwi więc fakt, że ogromną popularnością cieszą się konstrukcje prefabrykowane z jedynego w pełni odnawialnego surowca – drewna. Charakteryzują się niezwykłą trwałością, energooszczędnością, a do tego wznoszone są znacznie szybciej niż ich klasyczne odpowiedniki. Od startu prac do oddania kluczy mijają zaledwie 4 miesiące. Ekologicznie i ekonomicznie zarazem.

Domy Przyszłości – osiedle inne niż wszystkie

Technologia, natura, komfort – trzy słowa będące fundamentem nowoczesnego projektu, do którego mieszkańców zaprasza HausWerk. To firma wywodząca się z grupy PalettenWerk, a więc jednej z największych firm branży drzewnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Będąca aktywnym członkiem wiodących stowarzyszeń branżowych związanych z budownictwem drewnianym. HausWerk, dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz zakończeniu ponad 200 realizacji w kraju i za granicą, cieszy się uznaniem ekspertów i inwestorów. Domy produkowane w podkrakowskich Krzeszowicach to nowoczesne budynki, których trwałość i precyzję wykonania potwierdza wiele krajowych i europejskich certyfikatów. Całości dopełniają rozwiązania topowych producentów np. innowacyjne okna i systemy przesuwne OknoPlus.

Osiedle, przytulone do progu Pogórza Wielickiego, powstało w poszanowaniu do tego, co mamy najcenniejsze – naszej planety. Minimalizowanie śladu węglowego, wykorzystanie naturalnych zasobów odnawialnych oraz stosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku. Taka właśnie idea przyświecała projektantom, którzy powołali do życia podkrakowskie osiedle Domy Przyszłości.

energooszczędne okna lublin

Nowoczesna technologia budownictwa, na której oparliśmy te niezwykłe budynki, została opracowana we współpracy z Politechniką Krakowską i Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego, a także z ekspertami i reprezentantami instytucji branżowych – mówi Rafał Korytowski Prezes zarządu HausWerk Sp. z o.o.- Dzięki prefabrykacji uzyskaliśmy doskonałą jakość wszystkich elementów konstrukcyjnych, tworząc budynki o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych i akustycznych. Także funkcjonalne rozwiązania podnoszące komfort korzystania z przestrzeni każdego z domów wchodzących w skład naszego osiedla. Podstawowym materiałem budowlanym wykorzystanym w procesie produkcji było drewno. Jedyny w pełni odnawialny, naturalny surowiec, który pozwala zachować zerowy bilans emisji CO2. Uważany jest za główny materiał budownictwa w przyszłości – dodaje przedstawiciel podkrakowskiego producenta domów prefabrykowanych.

Na straży ciepła, ciszy i bezpieczeństwa domowników stanęły również innowacyjne rozwiązania OknoPlus.

Energooszczędne okna z widokiem na przyszłość

Jednym z kluczowych elementów, który wpływa na poziom zadowolenia z użytkowania budynku, są przegrody zewnętrzne, między innymi energooszczędne okna aluminiowe. Na ich ramach spoczywa naprawdę olbrzymia odpowiedzialność. Ich jakość ma niebagatelny wpływ na doskonałe docieplenie konstrukcji, efektywną wentylację, optymalny bilans termiczny, idealne poziomy nasłonecznienia i wilgoci. Nowoczesne przeszklenia, zwłaszcza te w formacie XXL, stają się także oryginalną ozdobą każdego wnętrza. Monumentalne tafle mogą z powodzeniem zastąpić ściany, co sprawia, że otaczająca budynek natura staje się częstym gościem w wymarzonych czterech kątach.

W projektach domów, które stawiają na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, świetnie sprawdzą się systemy przesuwne Reveal Slide oraz Morlite Vision. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że oba produkty będą tu strzałem w dziesiątkę. Łączą bowiem to, co efektywne z tym, co efektowne. Do tego pozwalają postawić zdecydowany krok na drodze ekologicznego, zrównoważonego budownictwa na miarę XXI wieku – podkreśla Monika Srebrny, ekspertka marki OknoPlus.

Charakteryzuje je nie tylko doskonały współczynnik Uw oraz najwyższe bezpieczeństwo, ale design, który idealnie dopełni nowoczesne konstrukcje prefabrykowane. Jeśli dodamy do tego wysokiej jakości pakiet szybowy, zyskamy rozwiązanie, które zaprosi do pomieszczenia mnóstwo naturalnego światła, zatrzymując tym samym ciepło wewnątrz domu. A to najprostsza droga do zachowania komfortu termicznego, bez konieczności dodatkowego dogrzewania. Za niezwykłą przyjemność i łatwość użytkowania odpowiadają zaś „wydajne” okucia, które swobodnie przenoszą nawet ciężkie (ważące do 400 kg) skrzydła. Dzięki temu – niezależnie od gabarytów – ich obsługa zawsze jest lekka i płynna.

Całość otulają niezwykle designerskie profile – tu łączące klasyczną biel i niezwykle modny antracyt.

Domy przyszłości to nie futurystyczny plan czy budowlana sfera marzeń, a niezwykłe osiedle w podkrakowskim Libertowie, które czerpie z natury to, co najlepsze. Łaknąc kontaktu z przyrodą, możemy dziś z powodzeniem stworzyć domowy, zielony azyl z widokiem na lepszą przyszłość.

Materiały prasowe OknoPlus