Rolety i żaluzje Lublin. Zmiany klimatyczne, jak również wzrastająca świadomość inwestorów oraz potrzeba intymności przekłada się na coraz większe zainteresowanie osłonami okiennymi. W naszej ofercie posiadamy kilka typów zewnętrznych osłon okiennych. Obok najbardziej popularnych rolet zewnętrznych dużym zainteresowaniem cieszą się żaluzje zewnętrzne oraz markizy do okien pionowych, które czasami nazywane są również screenami.

Rolety okienne

Zewnętrzne rolety okienne to doskonała ochrona zarówno przed nadmiernym przegrzaniem w okresie lata, jak i ich wychłodzeniem w zimie. Ponadto rolety zapewniają spokój, redukują hałas, chronią prywatność oraz dość skutecznie zabezpieczają przed włamaniem, odstraszając potencjalnych intruzów. Rolety okienne występują w wersji manualnej, jak również w wersji automatycznej sterowanej za pomocą przycisków, pilotów lub stanowiąc element inteligentnego domu zarządzanego z poziomu dedykowanych aplikacji. Do wyboru mamy rolety podtynkowe oraz rolety adaptacyjne z widoczną skrzynką nawojową stosowaną zazwyczaj w istniejących budynkach. Bogata kolorystyka oraz duża liczba rozwiązań pozwalają dobrać rolety zewnętrzne do większości dostępnych na rynku okien.

Żaluzje okienne

Żaluzje okienne to coraz bardziej popularny sposób ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Budowa żaluzji zewnętrznych pozwala na bardzo skuteczne ograniczenie nagrzewania pomieszczenia oraz dość swobodną regulację ilości wpadających do wnętrza budynku promieni słonecznych. W odróżnieniu od rolet, żaluzje fasadowe pozwalają na ograniczenie nagrzewania pomieszczenia, bez jednoczesnego nadmiernego zaciemnienia wnętrza. Kolejnym atutem przemawiającym za montażem żaluzji zewnętrznych są ich niewątpliwe walory architektoniczne. Żaluzje okienne mogą być montowane zarówno na elewacji, jak i bezpośrednio na ramach okiennych.

Markizy okienne

Markizy okienne (screeny) to innowacyjne rozwiązanie znakomicie chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrza domu. W związku z tym, że markizy okienne montowane są na zewnątrz okien nie dochodzi do nagrzewania powierzchni szyby, a co za tym idzie nie emituje ona ciepła do wnętrza budynku. Z przeprowadzonych przez FAKRO badań wynika, że markizy zewnętrzne VMZ chronią przed nagrzewaniem do 8 razy skuteczniej niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne. Markiza okienna ponadto umożliwia dopływ naturalnego światła oraz ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, przez co w znaczącym stopniu przyczynia się do redukcji emisji CO2 do atmosfery.

Rolety i żaluzje Lublin – ujarzmiamy słońce.