Zalety okien aluminiowych

Ze względu na swoje liczne zalety okna aluminiowe to popularny wybór w budownictwie. Od kilku lat z powodzeniem konkurują z oknami plastikowymi. Okna aluminiowe są w stanie spełnić kilka warunków, nieosiągalnych dla okien z pcv. Ponadto bardzo dobrze wpisują się w nowoczesne budynki, gdzie niejednokrotnie potrzebujemy bardzo dużych przeszkleń.

Okna aluminiowe HST - zalety okien aluminiowych
Okna aluminiowe HST

Wytrzymałość i trwałość okien aluminiowych

Są one wykonane z aluminium, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Okna aluminiowe doskonale znoszą uderzenia i wstrząsy. Ponadto, nie korodują i nie rdzewieją, co znacząco przedłuża ich żywotność.

Estetyka

Okna aluminiowe są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do stylu architektonicznego budynku oraz indywidualnych preferencji estetycznych. Wraz ze wzrostem popularności okien aluminiowych na rynku pojawia się co raz więcej rodzajów profili. W obecnej chwili oferujemy nieco surowe w wyglądzie, stylowe okna aluminiowe serii Reveal. Minimalistyczne okna aluminiowe Reveal Unique z bardzo cienkim skrzydłem i wklejanym pakietem szybowym. Okna aluminiowe z ukrytym skrzydłem Reveal Hide oraz loftowe okna Reveal Loft. Tak rozbudowana oferta umożliwia dostosowanie okien aluminiowych do różnych rodzajach budynków.

Energooszczędność

Nowoczesne okna aluminiowe są energooszczędne. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną, dzięki czemu zmniejszają straty ciepła przez okna. W oknach aluminiowych możemy zastosować bardzo grube i super energooszczędne pakiety szybowe. Izolacyjność okien aluminiowych może osiągać nawet Uw-0,7W/m2K.

Bezpieczeństwo

Okna aluminiowe są wytrzymałe i jak również bardzo trudne do sforsowania. Możliwość zastosowania grubych, specjalistycznych, wklejanych pakietów szybowych i okuć antywłamaniowych zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przed włamaniem.

Ekologia

Aluminium jest materiałem łatwym do recyklingu, co przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Warto również zaznaczyć, że okna aluminiowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr i słońce, co zapewnia ich długą żywotność.

Biorąc pod uwagę powyższe zalety okien aluminiowych należy stwierdzić, że stanowią doskonały wybór dla osób ceniących sobie trwałość, estetykę, energooszczędność i bezpieczeństwo.